Çinli firma hem Çin pazarında hem de küresel teknoloji pazarında akıllı telefonlarıyla ön plana çıkıyor. Yeni akıllı telefonlarının merakla beklendiği  Xiaomi, son dönemde en iddialı markalardan biri haline gelmeye başladı. Markanın son sürprizlerinden birisi de Xiaomi Mi A3 akıllı telefonları oldu. İddialı modelin özellikleri ve kutu görselleri yayınlanmıştı.

 

Kutu görselleri ortaya çıkan cihazdan şimdi de Xiaomi Mi A3  için resmi çıkış tarihi ortaya çıktı. Telefonların ne zaman geleceği konusunda resmi açıklama da yapılmış oldu. Hemen yeni model için açıklanan tarihe ve detaylara geçelim.

 

RESMİ TARİHİ NE ZAMAN?

 

Yeni akıllı telefonların tanıtım tarihi için resmi Polonya hesabından bir paylaşım yapıldı. Polonya hesabı üzerinden yapılan sosyal medya paylaşımında Xiaomi Mi A3 akıllı telefonlarının 25 Temmuz tarihinde tanıtılacağı görülüyor.

 

Yapılan paylaşımlardaki detayları değerlendirecek olursak, yeni akıllı telefonlar beklendiği gibi küresel pazarda karşımıza çıkıyor. Küresel pazarda da satışının yapıldığını göreceğimiz yeni akıllı telefonların özellikleri konusunda da kısa bir hatırlatma yapmamız gerekiyor.

 

Xiaomi Mi A3

 

XİAOMİ Mİ A3 HANGİ ÖZELLİKLERİ İÇİNDE BARINDIRIYOR?

 

Çok ufak farklar haricinde Mi CC9e ile aynı telefon olan Xiaomi Mi A3, ön kamerayı içerisine alan ve şu anda popüler bir kamera yapısı olan bir damla çentiğe sahip ve parmak izi sensörünü optik olarak ekrana entegre ediyor. Xiaomi Mi A3ince denebilecek bir çerçeve yapısına sahip olduğunu görüyoruz. Bunun yanında 3,5 mm kulaklık girişine sahip olan Xiaomi Mi A3, farkını Android One altyapısıyla koyuyor.

 

Android One ile Android deneyimi sunacak telefon, Android Q’ya da hızlı şekilde geçecek izlenimi veriyor. Telefon ile alakalı fiyat konusunda da sağlam kaynaklardan gelen bilgiler yer alıyor.  Buna göre telefonun başlangıç fiyatı yaklaşık olarak 199 dolar seviyesinde yer alıyor. Bu rakam ise hiçte fena olmayan bir fiyat etiketi.

 

Xiaomi Mi A3’te Snapdragon 665 işlemciler karşımıza çıkacak. Orta segment bir işlemci olması nedeniyle telefonu da orta segment modellerine taşıyacak olan işlemcilerin yanında 4 GB RAM bellek miktarının sunulması bekleniyor.

 

Bunun dışında ekran kısmında ise 6.08 inçlik bir panel kullanılacak. Beklendiği gibi bu panelin çentikli ekran tasarımı sunduğunu göreceğiz. Diğer bir artı ise ekran üzerinden parmak izi sensörleri olacak. Telefonun ekrandan parmak izi sensörüne sahip olduğunu göreceğiz. Sadece belli bir alandan ekran üzerinde parmak izi sensörünün kullanıldığına şahitlik ediyoruz.

 

48 MP kalitesinde arka kamerası bulunacak olan akıllı telefonun, arka kapak kısmında 2 ayrı kamera daha kullanıldığını görmek mümkün. Bunun dışında ön kısımda ise 32 MP değerinde bir kameranın kullanılacağını tahmin ediyoruz. Tüm bu özelliklerle öne çıkacak olan Mi A3 akıllı telefonlarının fiyatının ve geri kalan tüm bilgilerinin 25 Temmuz tanıtımından sonra ortaya çıkmasını bekliyoruz. Tanıtımın ardından verilecek bilgiler daha kesin verileri içerecek.

 

Türkiye’ye gelecek olursak. Türkiye’de önemli bir kullanıcı kitlesine ulaşan Xiaomi fiyat performans açısından kullanıcının yüzünü güldürüyor. Geçen yıl Mi A2’yi 2.599 TL‘den satışa sunan Xiaomi, yeni modelinde 3.000 – 3.200 TL bandında satışa sunabilir gibi duruyor. Ancak yine de 25 Temmuz tarihindeki açıklamalar ile birlikte Xiaomi Mi A3 modeli detaylarına kavuşacak.

feedback

Bizi Değerlendir

Fiyat normal
Aradığım markayı bulamadım
Sadece fiyat almak için geldim
Kararsızım, düşünmek istiyorum