Yok böyle bir ekran dedirten telefonun özelliklerine yakından bakalım.

 

Xiaomi Mi 9 Pro modelinin tanıtımını yaptıktan sonra, bugüne kadarki en özgün modeli olan Mi Max Alpha modelinin de tanıtımını yaptı. Ekran panelinin cihazın etrafını dolaşıp arka kameranın altında buluştuğu Mi Mix Alpha, kullanım açısından tasarım avantajını çok iyi düzeyde kullanmaktadır. Cihazın arka kısmında ayrı, kenar bölümünde ayrı ayrı uygulamalar ve görevler gerçekleştirmek mümkündür. Ses ya da ekran kilidi için kullanılan bütün tuşlar Mi Mix Alpha modelinde yerini dokunuşlara bırakıyor. 

 

 

Ekranın altı kısmında yer alan çerçevenin kalınlığı 2,15 mm'dir. Buda ekran/göve oranını %100'e yaklaştırıyor. Mi Mix Alpha modelinde ön kamera bulunmamaktadır. Tüm fotoğraf çekimlerinizi arka kamera modülünden çekebilirsiniz.

 

 

Mi Mix Alpha modelinin tasarım haricinde kamerası da dikkat çekmektedir. 108 megapiksellik kamera ile Xiaomi çıtayı arşa çıkardı. Ekran konusunda sınırları aşan Xiaomi, Mi Mix Alpha için 108 megapiksellik kamera donanımı kullandı. Çözünürlük için vadettiği şeyler heyecan uyandırmaktadır. 

 

 

108 megapikselliklik bu sensör, Samsung tarafından üretilen ISOCELL Bright serisinin HMX modelidir. Son dönemde kamera ve sensör alanında yapılan tüm gelişmelere sahip. Kamera ile çekilen fotoğrafların çözünürlüğü ise 12.032 x 9.024 piksel, boyutu ise yaklaşık 40 MB olmaktadır. Sadece 108 megapiksellik kamera değil, farklı görevler için yardım eden 16 megapiksellik geniş açılı kamera ve 12 megapiksellik telefoto kamera bulunmaktadır. Üçlü ve son derece yüksek çözünürlüklü bir kamera donanımı ile karşılaşmaktayız.

 

Böyle bir kameraya ve ekrana batarya dayanır mı? 

 

Xiaomi Mi Mix Alpha modelinin bataryası 4.050 mAh gücündedir. Böyle büyük ekranda ve yüksek çözünürlüğü sahip bir kamera ile bu bataryayı günde 2 kez şarj etmek gerekiyor. Ama kablolu ve kablosuz şarj hızları göz kamaştırmaktadır. Kablolu şarj için 45W destek sunan Mi Mix Alpha, kablosuz şarj da ise 30W gücüne sahiptir. Tersine şarj özelliğine sahip tüm cihazlar ile 10W gücünde şarj etmek mümkündür. 

 

Qualcomm'un son harikası Snapdragon 855+ ile gelen Mi Max Alpha, bu sayede 5G desteğine sahip oluyor. 12 GB RAM ve 512 GB'a kadar hafıza desteği de sunmaktadır.

 

Xiaomi Mi Mix Alpha Teknik Özellikleri 

 

  • Ekran: 7.92 inç AMOLED Full HD+ sarmal ekran, %180 ekran gövde oranı
  • İşlemci: Qualcomm Snapdragon 855+
  • RAM: 12 GB
  • Depolama: 512 GB
  • Arka Kamera: 108 MP ana kamera, 16 MP geniş açılı kamera, 12 MP telefoto kamera, ToF Ön Kamera: Lütfen arka kameraya bakınız.
  • Batarya: 4050 mAh, 40 watt kablolu, 30 watt kablosuz şarj
  • Bağlantı: Bluetooh 5.1, USB Type-C, 4G LTE ve 5G, çift SIM kart, Wi-Fi 6
  • Güvenlik: Ekrana gömülü parmak izi sensörü, yüz tanıma
  • Renk: Ekranda hangi renk varsa o.
  • İşletim Sistemi: Android 10 ve MIUI 11

 

Xiaomi Mi Mix Alpha Fiyatı 

 

Çin'de 19.999 yuana satışa sunulacak. Dolar fiyatı ise 2800 ABD dolarına denk gelmektedir. Ülkemizde ise vergisiz satış fiyatı 16.000 TL'yi seviyesine denk gelmektedir. 

 

 

 

feedback

Bizi Değerlendir

Fiyat normal
Aradığım markayı bulamadım
Sadece fiyat almak için geldim
Kararsızım, düşünmek istiyorum