Xiaomi, uzun bir süredir kullanıcıların iOS'ta bulunan bir ana ekranda uygulamalarını görüntüleyebiliyorladı. Bu durumdan bazı kullanıcılar memnun bazıları ise memnun değildi. Xiaomi, geçtiğimiz aylarda memnun olmayan kullanıcıların sesini duyarak yeni bir güncelleme yapacağını açıklamıştı. Bu özelliğini Çin'de bulunan telefonlarda kullanılıyordu. Uzun süredir bu özellik üzerinde çalışan Xiaomi, MIUI 11 kullanıcılarına özel 'uygulama kasası' özelliğini yayınladı. 

 

Özelliği aktif edebilmeniz için;

 

 

Xiaomi cihazında ekran yukarı kaydırıldığında tarayıcı açılıyor. Xiaomi'nin yayınladığı özellikle birlikte yapılan işlemlerde uygulama kasasını açabilecekler. Bu özellik ise sık kullanılan uygulamalarda en üst kısımda yer alacak. 

 

1- MIUI sistem başlatıcısının en güncel versiyonunu telefonunuza indirin. 

2- Kurulum paketini açın.

3-'Bu kaynaktan izin ver' seçeneğini bilinmeyen uygulamaları yükle ayarından etkinleştirin.

4-Yazılımınız yüklendikten sonra ana ekrana gidin.

5-Ayarlardan daha fazlasını seçin seçeneğine tıklayın. Bu seçeneğe tıkladığınız zaman sizi 'Ana ekran' ayarlarına götürecek.

6-Ana ekrana dokunun.

7-'Uygulama kasası ile' ana ekranı düzenle seçeneğini seçin. 

 

Bu işlemleri yaptıktan sonra, Xiaomi'nin uzun zamandır beklenen uygulama kasası özelliğini kullanmak için ekranı yukarıya kaydırmanız yeterlidir. Yukarı kaydırdığınız zaman uygulama kategorilerini göreceksiniz. Arka plan rengini ne olacağını ve diğer değişiklikler için  uygulama kasasını açarak değişikleri yapabilirsiniz. 

feedback

Bizi Değerlendir

Fiyat normal
Aradığım markayı bulamadım
Sadece fiyat almak için geldim
Kararsızım, düşünmek istiyorum