Bildiğiniz gibi 5G özelliğe sahip cihazlar 2020 yılında yoğunlukla göreceğiz. Bu nedenle her marka kendi 5G özellikli akıllı telefonunu piyasaya sürmeye başladı. Bu kapsamda Çinli teknoloji devi Xiaomi de Redmi K30 5G ile bu teknoloji adımını atıyor. 

 

Bir blog yazısı yayınlayan Xiaomi, yeni K30'un hem 4G hem de 5G versiyonu bulunuyor. Bununla birlikte güçlü bir işlemciyle gelecek olan K30, Qualcomm 765G işlemci ile güçlendirilmiş durumda. Düşük güç tüketimi sunan bu telefon, uygun fiyat sunmasıyla da kullanıcıları etkileyecek gibi duruyor. 

 

 

Redmi K30 ve Redmi K30 5G hakkındaki detaylar

 

Gelecek yıl birçok telefonda göreceğimiz 120 Hz ekran yenileme hızına sahip olacak olan Xiaomi K30 5G bu özelliğinin yanında yumuşak bir ekran kaydırma deneyimi de sunuyor.  Optimize edilmiş dokunma hassasiyeti ile kullanıcıların en iyi deneyimi alması için oldukça iyi düşünülmüş bir akıllı telefon gibi duruyor. 

 

Ekran çentiğiyle birlikte çok eleştirilen akıllı telefonlar kervanından uzaklaşmak isteyen Çinli üretici, ekran kasa oranını yüzde 91 dolaylarında tutarak ekran deneyimini geliştirmeye hedefliyor. 

 

Ekran deneyimini artırdığından bahsetmiştik. İşte bu noktada Xiaomi daha küçük bir ekran deliği ile karşımıza çıkıyor. 6.67 inç olan K30  64MP dörtlü kamera kurulumu ile donatılmış. 5G teknolojisiyle beraber kullanıcılar HD videolar yayınlayabilirken, internet sitelerinde hızlı bir şekilde dolanabilirken ve oyunları çok daha yüksek performans ile oynayabilirler. 

 

Kameraların detaylarına bakıldığnda ise ana kamera Sony'nin IMX686 1/1,17 inç geniş açı sensörüne sahip olduğu görülüyor. 64MP ile gelen kameranın 9248 x 6936 yüksek çözünürlüklü görüntüleri doğrudan elde etmek için yüksek çözünürlük sağladığını söyleyebiliriz.

 

Gelelim en önemli detaylardan birisine, batarya ömrü. Hızlı şarj desteğine sahip Redmi K30 5G modeli, 30W ve 4500 mAh büyük bataryasıyla 66 dakika içinde tamamen şarj olabiliyor.

 

Redmi K30 5G Türkiye'de satışa sunulacak mı?

 

Resmi satışlara bakıldığında Xiaomi'nin K30'un resmi olarak 12 Aralık 2019'da satışlarının başlayacağını söyleyebiliriz. Redmi K30 5G ise 2020 Ocak ayının sonunda satışa sunulacak. Türkiye'ye gelince, tahmin edebileceğiniz üzere Redmi K30 5G maalesef Türkiye'de satılmayacak. Ancak bunun yanında Redmi K30 modelinin Türkiye'de satılacağı tahmin ediliyor. 

feedback

Bizi Değerlendir

Fiyat normal
Aradığım markayı bulamadım
Sadece fiyat almak için geldim
Kararsızım, düşünmek istiyorum