Daha önce tasarımı ve bazı özellikleri sızdırılan Redmi 8, sertifikasyon kurumu TEENAA'nın kayıtlarında görüntülendi. Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı tarafından Redmi 8 modeli onaylanmıştır. 

 

Xiaomi Redmi 8 Özellikleri ve Fiyatı

 

Tanıtımı yapılmadan China Telecom internet sitesinde yayınlandı. 

 

Kırmızı,yeşil,mavi ve siyah renk ile gelen, plastik bir gövdeye sahip olan Xiaomi Redmi 8, 6.12 inç büyüklüğünde, 720p+ ekran çözünürlüğu sunmaktadır. Xiaomi Redmi 8, 4 GB RAM ve 64 GB dahili depolama alanına sahip. Redmi 8A modeli ile benzer şekilde Snapdragon 439 işlemcisinden güç alması bekleniyor. 

 

Ortaya çıktığı kadarıyla damla çentikli bir tasarıma sahip olan telefon, altında şirket logosunun yer aldığı kalın bir çerçeveye sahip. Parmak izi sensörünün arka kapak kısmında olacak. 

 

Ön kamerada 8 megapiksel, arka kamerada ise 12 megapiksel + 2 megapiksel kamera yer almaktadır. USB-C üzerinden şarj edilirken 5000 mAh batarya kapasitesine sahip. 3.5 mm kulaklık girişinin korunduğu telefon yaklaşık 225 dolar civarında olacağı görülüyor. 

 

Yukarıda yazdığımız bilgiler dışında başka bilgi bulunmamaktadır. Temel ihtiyaçlar için yeterli bir telefon olarak görünüyor. Redmi 8 ile ilgili detaylar geldiğinde onları da sizinle paylaşacağız. 

 

 

 

 

feedback

Bizi Değerlendir

Fiyat normal
Aradığım markayı bulamadım
Sadece fiyat almak için geldim
Kararsızım, düşünmek istiyorum