Bu kapsamda değerlendirilecek yeni iPhone tasarım konseptleri arasında en ilginci şüphesiz kızaklı iPhone. Kızaklı denildiğinde aklınıza klasik kızaklı ekranlar gelmesin. Söz konusu iPhone olduğunda konseptler de oldukça farklılaşıyor. 

 

Bat not bad adıyla tanınan gerçek adı İskender Utebayev olan konsept tasarımcısı iPhone için yepyeni bir konsepti Instagram hesabından paylaştı. Kısa süre içinde 1 milyonun üzerinde izlenen bu tasarımın videosu kullanıcıların oldukça ilgisini çekti.  

 

Zira kuralcı bir tasarım çizgisini benimseyen Apple için bu konsept tasarımı oldukça farklı. İlk bakışta iPhone'un biraz daha geniş olduğu görülüyor. Her şey bu kadar basitken bir anda yana kaydırılan iPhone'dan küçük bir ekran çıkıyor ve kameranın açıldığını görüyoruz. Evet tıpkı pop-up kameralar gibi. Ancak bu konseptte geçmişin kızaklı telefonlarıyla, günümüz teknolojisi pop-up kameraların entegre kullanıldığını görüyoruz. 

 

Yeni iPhone bu tasarıma benzeyebilir mi?

 

Açılan kamera kızağının ön kısmında 2 kamera ile görüyorken arka kısmında 3 kamara kurulumu görüyoruz. iPhone Slide Pro adlı tasarımı bunların yanında tek bir kızaklı kurulum ile görmüyoruz. İlerleyen dakikalarda diğer yandan farklı bir ekran daha çıkıyor ve bu çoklu ekran özelliğine işaret ediyor. Aynı anda ana ekranda uygulamalar arası geçiş yaparken bu yeni açılan ekranda YouTube üzerinden müzik videosu açabilirsiniz. 

 

Farklı uygulamalar arası geçişi kolaylaştıran konsept tasarımı birçok kişiyi etkilemiş durumda. Elbette bu resmi bir tasarım değil ancak, Apple tarafında dikkat çekerse gelecek iPhone'lar için bu özellikler kullanılabilir. Daha uzun yıllar varmış gibi dursa da belki Apple, radikal bir kararla farklı tasarımları denemeye başlar. Ne dersiniz?

 

 

feedback

Bizi Değerlendir

Fiyat normal
Aradığım markayı bulamadım
Sadece fiyat almak için geldim
Kararsızım, düşünmek istiyorum