Yenilenmiş telefonlar, yazılımsal, donanımsal ve kozmetik olarak belirli işlemlerden geçirilerek yenilenip tekrardan satışa sunulması işlemine denilmektedir. Yenilenmiş telefonun yenilenme işleminde telefon yazılımsal ve donanımsal olarak sıfırlanır. Ekpertiz ile cihazın kontrolleri yapılır arızalı parçaların tespiti yapılır ve cihazın arızalı olan parçaları orijinal parçalar ile değiştirilerek sıfır hale getirilir. 

 

Telefonların yenilenme şekilleri şöyledir: 

 

  • Bazı kullanıcılar telefonundan memnun kalmayıp model yükseltmek isteyebilir
  • Telefonu aldıktan sonra tasarım, yazılım veya donanımsal özelliklerinin beklentileri karşılayamaması

 

Fikirlerini değiştirmiş kullanıcılar tarafından gelen telefonlar yeni telefon olarak adlandırılabilir. Bazı telefonlar neredeyse hiç kullanılmamıştır ve yeni sahibi bu telefonu yıllarca kullanabilir. 

 

CepteTamir'de Yenilenmiş Telefonlar Hangi Aşamadan Geçer? 

 

Yenilenecek cihazlar, ilk olarak yazılım, donanım ve gövde üzerinde yapılacak işlemlerden sonra sıfır ayarına getirilerek satışa çıkarılacaktır. Cihazın performansını uzman CepteTamir ekpertizleri testler ve incelemeler ile tespit edecektir. Batarya, işlemci, dokunmatik ekran, anten, kasa ve buton gibi yazılımsal ve donanımsal parçalar tek tek kontrol edilecektir. Bu süreçte arızalı, çalışmayan parçaları değiştirilir. Cihazın işlemci, bellek, RAM, kamera ve mikrofon gibi ana bileşenler de teste alınır. SIM kart girişi, batarya, SD kart yuvası, kamera lensi, flaş ve kulaklık girişleri de bu testlerde kontrol edilir. 

 

Bir telefonu fabrika çıkışı durumuna getirmek için ekran, kasa ve kamera üzerinde bulunan deformasyonlar da CepteTamir ekspertizleri tarafından kontrol edilerek orijinal parça ile değişimi gerçekleştirilir. Telefon kozmetik açıdan mükemmel bir görünüme kavuşturulur. Cihazın içerisinde eğer eski kullanıcıdan kalan bilgiler var ise cihaz tamamen sıfırlanır. Bu sayede CepteTamir'den alacağınız yenilenmiş telefonlarda eski kullanıcılar ait veriler bulunmayacaktır. Telefonun IMEI numarasından, çalıntı ve kayıtlı olup olmadığı da kontrol edilir. 

 

Yazılım kontrol aşamasında cihazın performansını etkileyecek tüm programlar silinir. Virüsler, temalar sıfırlanarak cihazın en son sürümü cihaza yüklenir. Bakım onarımdan sonra kapsamlı testlere geçilir. Son olarak cihazın hijyenini sağlamak için özel solüsyonlar ile temizlenir. Cihaz kutulanır ve tüm işlemler tamamlandığında cihaz satışa hazırdır.

feedback

Bizi Değerlendir

Fiyat normal
Aradığım markayı bulamadım
Sadece fiyat almak için geldim
Kararsızım, düşünmek istiyorum